World of bottles 390 ml honey jar 'Maja', opening: Deep-Twist-Off (DTO 70)
Article number : 100038900
390 ml honey jar 'Maja', opening: Deep-Twist-Off (DTO 70)
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£1.22
50
£1.13
7%
100
£1.11
9%
250
£1.09
10%
660
£1.05
13%
1.320
£0.97
20%
No selection
Unit price: £1.22 £1.22
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Discover the 390 ml 'Maja' honey jar with a round design. Perfect for honey, jam, or other delicacies. The practical twist-off lid ensures easy handling and freshness. A versatile jar for your household.
| Country Of Manufacture | Italy |
|---|---|
| Diameter - Outside | 87,3 mm |
| Height | 98 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 390 ml |
| Weight | 230 , 232 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 390 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Discover the 390 ml 'Maja' honey jar with a round design. Perfect for honey, jam, or other delicacies. The practical twist-off lid ensures easy handling and freshness. A versatile jar for your household.
| Country Of Manufacture | Italy |
|---|---|
| Diameter - Outside | 87,3 mm |
| Height | 98 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 390 ml |
| Weight | 230 , 232 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 390 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























