World of bottles 100 ml glass bottle 'Star', opening: cork
Article number : 100018120
100 ml glass bottle 'Star', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.10
20
£3.00
3%
50
£2.91
6%
100
£2.85
8%
200
£2.33
24%
477
£2.25
27%
954
£2.17
30%
1.908
£1.86
40%
No selection
Unit price: £3.10 £3.10
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
A pretty, Christmas bottle for enchanted nights! Filled with your treats, our 100ml clear glass bottle 'Stern' is a special gift or festive decoration.
| Broad | 37 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 126,5 , 132 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 100 ml |
| Weight | 250 , 265 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 110 ml |
| Form - Base Area | Star |
| Mouth size | ⌀ 16 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
A pretty, Christmas bottle for enchanted nights! Filled with your treats, our 100ml clear glass bottle 'Stern' is a special gift or festive decoration.
| Broad | 37 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 126,5 , 132 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 100 ml |
| Weight | 250 , 265 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 110 ml |
| Form - Base Area | Star |
| Mouth size | ⌀ 16 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























