Rastal 20 ml shot glass 'Junior stamper'
Article number : 100003620
20 ml shot glass 'Junior stamper'
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.95
12
£2.85
3%
20
£2.77
6%
60
£2.71
8%
120
£2.21
25%
200
£2.14
27%
No selection
The massive glass floor also gives the 30ml junior stamper a stable stand. In modern form, it is also suitable for professional use. Dishwasher -safe. Without a fill line.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Diameter - Outside | 45 mm |
| Height | 70 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 20 ml |
| Weight | 100 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 35 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Rastal GmbH&Co.KG, Rastal-Str. 1, 56203 Höhr-Grenzhausen, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The massive glass floor also gives the 30ml junior stamper a stable stand. In modern form, it is also suitable for professional use. Dishwasher -safe. Without a fill line.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Diameter - Outside | 45 mm |
| Height | 70 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 20 ml |
| Weight | 100 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 35 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Rastal GmbH&Co.KG, Rastal-Str. 1, 56203 Höhr-Grenzhausen, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.








