World of bottles 200 ml glass bottle 'Dama Quadrato', square, opening: cork
Article number : 100019760
200 ml glass bottle 'Dama Quadrato', square, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.29
20
£2.23
2%
88
£2.15
6%
132
£2.11
7%
220
£1.72
24%
440
£1.67
27%
924
£1.61
29%
1.820
£1.37
40%
No selection
The clear glass bottle 200ml 'Quadrato' stylishly presents its delicacies and is ideal as a gift item. The floor plan of the decorative bottle is square and rejuvenates towards the mouth.
| Broad | 47 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 320 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 215 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 18 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The clear glass bottle 200ml 'Quadrato' stylishly presents its delicacies and is ideal as a gift item. The floor plan of the decorative bottle is square and rejuvenates towards the mouth.
| Broad | 47 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 320 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 215 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 18 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























