World of bottles 200 ml glass bottle 'Dama Triangolore', triangular, opening: cork
Article number : 100019730
200 ml glass bottle 'Dama Triangolore', triangular, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.16
20
£2.10
2%
50
£2.04
5%
100
£1.99
7%
200
£1.62
25%
405
£1.56
27%
910
£1.53
29%
1.820
£1.30
39%
No selection
The 200ml clear glass bottle 'Triangolore' stylishly presents its liqueurs and high -quality oils. Thanks to the triangular floor plan and its slim shape, it is also popular.
| Broad | 62 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 320 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 , 357 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 215 ml |
| Form - Base Area | Triangular |
| Mouth size | ⌀ 18 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 200ml clear glass bottle 'Triangolore' stylishly presents its liqueurs and high -quality oils. Thanks to the triangular floor plan and its slim shape, it is also popular.
| Broad | 62 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 320 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 , 357 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 215 ml |
| Form - Base Area | Triangular |
| Mouth size | ⌀ 18 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























