World of bottles 200 ml glass bottle 'Heart', opening: cork

Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
With our 200 ml clear glass bottle 'Heart', you say 'Thank you' in a distinctive way. Ideal for weddings, birthdays, or Christmas.
For legal reasons, not suitable for the commercial bottling of spirits!
| Broad | 38 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 145 , 147,5 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Heart |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
With our 200 ml clear glass bottle 'Heart', you say 'Thank you' in a distinctive way. Ideal for weddings, birthdays, or Christmas.
For legal reasons, not suitable for the commercial bottling of spirits!
| Broad | 38 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 145 , 147,5 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Heart |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























