World of bottles 200 ml glass bottle 'Moon', opening: cork
Article number : 100020550
200 ml glass bottle 'Moon', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£4.01
10
£3.89
2%
20
£3.79
5%
50
£3.68
8%
100
£2.90
27%
200
£2.82
29%
No selection
Unit price: £4.01 £4.01
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The 200ml clear glass bottle 'moon' is a great motif bottle for your liqueurs and other treats. This bottle is very popular as a gift or decoration.
| Broad | 46 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 209 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 , 417 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Moon |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 200ml clear glass bottle 'moon' is a great motif bottle for your liqueurs and other treats. This bottle is very popular as a gift or decoration.
| Broad | 46 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 209 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 , 417 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Moon |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























