World of bottles 200 ml glass bottle 'Shiny', rectangular, opening: cork
Article number : 100025000
200 ml glass bottle 'Shiny', rectangular, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.53
20
£2.46
2%
50
£2.39
5%
100
£2.34
7%
200
£1.91
24%
663
£1.84
27%
1.326
£1.79
29%
2.652
£1.53
39%
No selection
Unit price: £2.53 £2.53
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The 200ml clear glass bottle 'Shiny' is an attractive bottle with a rectangular base area. Suitable for liqueurs, spirits and essences.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Height | 164 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 210 ml |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 200ml clear glass bottle 'Shiny' is an attractive bottle with a rectangular base area. Suitable for liqueurs, spirits and essences.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Height | 164 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 210 ml |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























