World of bottles 200 ml glass bottle 'Snowflake', opening: PP 28
Article number : 100039610
200 ml glass bottle 'Snowflake', opening: PP 28
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.52
20
£2.45
2%
50
£2.38
5%
100
£2.33
7%
250
£1.90
24%
500
£1.83
27%
1.274
£1.77
29%
2.548
£1.52
39%
No selection
Unit price: £2.52 £2.52
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Discover the 'Snowflake' 200 ml glass bottle with screw cap, ideal for liqueurs and spirits. Its unique design adds festive elegance, perfect for special occasions or as a gift.
| Broad | 112 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 122 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 212 ml |
| Form - Base Area | Snowflake |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Discover the 'Snowflake' 200 ml glass bottle with screw cap, ideal for liqueurs and spirits. Its unique design adds festive elegance, perfect for special occasions or as a gift.
| Broad | 112 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 122 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 250 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 212 ml |
| Form - Base Area | Snowflake |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.





