World of bottles 200 ml glass bottle 'Wave', square, opening: cork
Article number : 100003230
200 ml glass bottle 'Wave', square, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.37
12
£2.29
3%
20
£2.22
6%
88
£2.18
8%
132
£1.80
24%
220
£1.76
25%
836
£1.66
29%
1.600
£1.43
39%
No selection
Unit price: £2.37 £2.37
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The 200ml wave bottle is a curved motif bottle, which offers itself to the decorative presentation of your liqueurs and spirits.
| Broad | 46,1 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 206 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 , 411 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 218 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 200ml wave bottle is a curved motif bottle, which offers itself to the decorative presentation of your liqueurs and spirits.
| Broad | 46,1 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 206 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 , 411 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 218 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























