Pasabahce 300 ml drinking glass 'Casablanca', glass
Article number : 100003800
300 ml drinking glass 'Casablanca', glass
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.63
10
£2.53
3%
20
£2.47
6%
50
£2.41
8%
100
£1.96
25%
200
£1.90
27%
No selection
Unit price: £2.63 £2.63
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The 300ml drinking glass Casablanca (Rastal) can be used for cocktails, long drinks and soft drinks. Without filling /calibration. Dishwasher -safe (under parameters from the manufacturer).
| Country Of Manufacture | Turkey |
|---|---|
| Diameter - Outside | 83 mm |
| Height | 122 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 300 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 355 ml |
| Form - Base Area | Round |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 300ml drinking glass Casablanca (Rastal) can be used for cocktails, long drinks and soft drinks. Without filling /calibration. Dishwasher -safe (under parameters from the manufacturer).
| Country Of Manufacture | Turkey |
|---|---|
| Diameter - Outside | 83 mm |
| Height | 122 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 300 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 355 ml |
| Form - Base Area | Round |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.


