World of bottles 350 ml glass bottle 'Dublin', square, opening: cork
Article number : 100028190
350 ml glass bottle 'Dublin', square, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.84
10
£3.74
2%
20
£3.65
4%
50
£3.56
7%
100
£3.14
18%
200
£3.04
20%
770
£2.94
23%
1.540
£2.85
25%
No selection
The 350ml clear glass bottle 'Dublin' is suitable for liqueurs, fires and spirits of any kind. A pretty bottle at an attractive price.
| Broad | 86 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 154 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 350 ml |
| Weight | 600 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 400 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 24–28×27 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 350ml clear glass bottle 'Dublin' is suitable for liqueurs, fires and spirits of any kind. A pretty bottle at an attractive price.
| Broad | 86 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 154 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 350 ml |
| Weight | 600 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 400 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 24–28×27 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























