World of bottles 350 ml glass bottle 'Sailboat', opening: cork
Article number : 100020630
350 ml glass bottle 'Sailboat', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£5.35
10
£5.18
3%
20
£5.03
5%
50
£4.92
8%
100
£4.01
25%
200
£3.87
27%
488
£3.75
29%
976
£3.21
40%
No selection
Exclusivity at the highest level: With our 350ml clear glass bottle 'sailboat' you will completely inspire every maritime fan!
| Broad | 72 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 223 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 350 ml |
| Weight | 500 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 362 ml |
| Form - Base Area | Sailing boat |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Exclusivity at the highest level: With our 350ml clear glass bottle 'sailboat' you will completely inspire every maritime fan!
| Broad | 72 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 223 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 350 ml |
| Weight | 500 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 362 ml |
| Form - Base Area | Sailing boat |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























