World of bottles 500 ml glass bottle 'Dublin', square, opening: cork
Article number : 100028180
500 ml glass bottle 'Dublin', square, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£4.32
10
£4.21
2%
20
£4.11
4%
50
£4.02
6%
100
£3.56
17%
200
£3.45
20%
600
£3.34
22%
1.200
£3.23
25%
No selection
Unit price: £4.32 £4.32
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The 500ml clear glass bottle 'Dublin' is suitable for liqueurs, fires and spirits of any kind. A pretty bottle at an attractive price.
| Broad | 94 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 171 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 750 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 557 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 24–28×27 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 500ml clear glass bottle 'Dublin' is suitable for liqueurs, fires and spirits of any kind. A pretty bottle at an attractive price.
| Broad | 94 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 171 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 750 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 557 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 24–28×27 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























