World of bottles 500 ml glass bottle 'Viola', opening: cork
Article number : 100005050
500 ml glass bottle 'Viola', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£1.82
20
£1.76
3%
50
£1.71
6%
100
£1.68
7%
250
£1.36
25%
500
£1.31
28%
1.000
£1.27
30%
2.500
£1.10
39%
No selection
Viola - Classically beautifully curved clear glass bottle with a volume of 500ml.
| Country Of Manufacture | Italy |
|---|---|
| Diameter - Outside | 86,7 mm |
| Height | 197,5 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Viola - Classically beautifully curved clear glass bottle with a volume of 500ml.
| Country Of Manufacture | Italy |
|---|---|
| Diameter - Outside | 86,7 mm |
| Height | 197,5 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























