World of bottles 580 ml decorative jar 'Orcio', opening: Twist-Off (TO 82)
Article number : 100029830
580 ml decorative jar 'Orcio', opening: Twist-Off (TO 82)
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£1.44
20
£1.37
4%
50
£1.35
6%
100
£1.31
9%
250
£1.08
24%
600
£1.04
27%
1.100
£1.00
30%
2.057
£0.86
40%
No selection
580ml universal glass Samos - delicious jams and jams find a nice place in this beautiful glass.
| Country Of Manufacture | Bulgaria |
|---|---|
| Diameter - Outside | 103 mm |
| Height | 109 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 580 ml |
| Weight | 210 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 580 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
580ml universal glass Samos - delicious jams and jams find a nice place in this beautiful glass.
| Country Of Manufacture | Bulgaria |
|---|---|
| Diameter - Outside | 103 mm |
| Height | 109 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 580 ml |
| Weight | 210 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 580 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























