World of bottles Gift box 'Wave', rectangular, cardboard, blue
Article number : 100002110
Gift box 'Wave', rectangular, cardboard, blue
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.06
20
£2.97
2%
50
£2.87
6%
100
£2.82
7%
250
£2.29
25%
500
£2.21
27%
1.000
£2.14
30%
2.500
£1.84
39%
No selection
Unit price: £3.06 £3.06
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The gift box 'Welle-Ocean' is a decorative packaging for wine, champagne or spirits bottles as well as for gifts. Suitable for 1 bottle. Also available in other colors, surface in the wave relief.
| Broad | 90 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 365 mm |
| Material | Corrugated cardboard |
| Weight | 108 g |
| Colour | Blue |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The gift box 'Welle-Ocean' is a decorative packaging for wine, champagne or spirits bottles as well as for gifts. Suitable for 1 bottle. Also available in other colors, surface in the wave relief.
| Broad | 90 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 365 mm |
| Material | Corrugated cardboard |
| Weight | 108 g |
| Colour | Blue |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.




















