Westmark Jet pour spout, PE plastic, silver
Article number : 100018510
Jet pour spout, PE plastic, silver
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.29
10
£2.23
2%
20
£2.15
6%
50
£2.10
8%
100
£2.04
10%
200
£1.99
13%
No selection
Unit price: £2.29 £2.29
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Chrome-plated bottle pourer 'Pour' made of soft plastic for dispensing your liqueurs and spirits.
Suitable for bottle necks from 17.5 to 21.5 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 31 mm |
| Height | 65 mm |
| Material | PE |
| Weight | 9 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Chrome-plated bottle pourer 'Pour' made of soft plastic for dispensing your liqueurs and spirits.
Suitable for bottle necks from 17.5 to 21.5 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 31 mm |
| Height | 65 mm |
| Material | PE |
| Weight | 9 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.












