Westmark Measuring pourer 'Auto Pour' 4 cl, PE plastic, clear
Article number : 100018450
Measuring pourer 'Auto Pour' 4 cl, PE plastic, clear
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£7.71
10
£7.47
3%
20
£7.24
6%
50
£7.09
8%
100
£5.78
25%
200
£5.60
27%
No selection
Unit price: £7.71 £7.71
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Professional, transparent dosing dispenser with ball retention system. Dosing quantity 4 cl. Ideally suited for professional use.
Suitable for bottle necks from 17.0 to 21.0 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 39 mm |
| Height | 102 mm |
| Material | PE |
| Volume | 40 ml |
| Weight | 23 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Professional, transparent dosing dispenser with ball retention system. Dosing quantity 4 cl. Ideally suited for professional use.
Suitable for bottle necks from 17.0 to 21.0 mm.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 39 mm |
| Height | 102 mm |
| Material | PE |
| Volume | 40 ml |
| Weight | 23 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Westmark GmbH, Bielefelder Str. 125, 57368 Lennestadt-Elspe, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.











