World of bottles Tin label 'Congratulations', trapezoid, metal, silver
Article number : 100017950
Tin label 'Congratulations', trapezoid, metal, silver
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£1.97
10
£1.91
3%
20
£1.86
5%
50
£1.81
8%
100
£1.48
24%
200
£1.43
27%
500
£1.37
30%
No selection
Unit price: £1.97 £1.97
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Metalletiquet 'congratulations' trapezoidal, self -adhesive and flexible label, which is liable to glass and almost all other materials. A noble ornament for glass bottles and gifts. Is liable on almost all materials.
| Broad | 50 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | France |
| Height | 1 mm |
| Material | Tin |
| Weight | 3 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Square |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Metalletiquet 'congratulations' trapezoidal, self -adhesive and flexible label, which is liable to glass and almost all other materials. A noble ornament for glass bottles and gifts. Is liable on almost all materials.
| Broad | 50 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | France |
| Height | 1 mm |
| Material | Tin |
| Weight | 3 g |
| Colour | Silver |
| Form - Base Area | Square |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.





















