Avery Zweckform Zweckform Labels 'Green Frame', Paper, Green
Article number : 100031170
Zweckform Labels 'Green Frame', Paper, Green
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.27
10
£2.20
3%
20
£2.13
6%
50
£2.08
8%
100
£1.71
24%
200
£1.65
27%
No selection
Describable household labels 'Lovely Green' from the purpose form design series 'Home'. These individually applicable household labels are ideal for beautifying all kinds of handicrafts, as well as homemade jams, jams, canned goods and drinks. Packaging unit: 2 leaves
| Broad | 80 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 1,5 mm |
| Material | Paper |
| Weight | 8 g |
| Colour | Green |
| Form - Base Area | Oval |
| Manufacturer | Avery Zweckform GmbH, Miesbacher Str. 5,83626 Oberlaindern, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Describable household labels 'Lovely Green' from the purpose form design series 'Home'. These individually applicable household labels are ideal for beautifying all kinds of handicrafts, as well as homemade jams, jams, canned goods and drinks. Packaging unit: 2 leaves
| Broad | 80 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 1,5 mm |
| Material | Paper |
| Weight | 8 g |
| Colour | Green |
| Form - Base Area | Oval |
| Manufacturer | Avery Zweckform GmbH, Miesbacher Str. 5,83626 Oberlaindern, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.









