Avery Zweckform Zweckform labels 'Homemade', rectangular, paper, black
Article number : 100032400
Zweckform labels 'Homemade', rectangular, paper, black
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£2.13
10
£2.07
2%
20
£2.00
6%
50
£1.95
8%
100
£1.60
24%
200
£1.54
27%
No selection
Unit price: £2.13 £2.13
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Describable household labels' Black-colored 'from the purpose form design series' Home' 'The self-adhesive labels in an appealing design (lively stake with wave-shaped colorful contour and heading with application handwriting/self-fiction) with text field for self-fonts are suitable for decorative labeling of your Homemade treats, but also for tinkering and decorating. Packaging unit: 2 leaves = 10 labels. The specified dimensions refer to the entire packaging.
| Broad | 80 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 1,5 mm |
| Material | Paper |
| Weight | 8 g |
| Colour | Black |
| Form - Base Area | Oval |
| Manufacturer | Avery Zweckform GmbH, Miesbacher Str. 5,83626 Oberlaindern, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Describable household labels' Black-colored 'from the purpose form design series' Home' 'The self-adhesive labels in an appealing design (lively stake with wave-shaped colorful contour and heading with application handwriting/self-fiction) with text field for self-fonts are suitable for decorative labeling of your Homemade treats, but also for tinkering and decorating. Packaging unit: 2 leaves = 10 labels. The specified dimensions refer to the entire packaging.
| Broad | 80 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Germany |
| Height | 1,5 mm |
| Material | Paper |
| Weight | 8 g |
| Colour | Black |
| Form - Base Area | Oval |
| Manufacturer | Avery Zweckform GmbH, Miesbacher Str. 5,83626 Oberlaindern, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.









