World of bottles 100 ml decorative jar 'Orcio', opening: Twist-Off (TO 53)
Article number : 100031270
100 ml decorative jar 'Orcio', opening: Twist-Off (TO 53)
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£0.66
28
£0.63
4%
56
£0.62
6%
112
£0.62
6%
252
£0.49
25%
504
£0.49
25%
1.008
£0.45
31%
2.500
£0.39
40%
No selection
100ml Henkelglas 'Michelle' chic design glass with henched handle in size 100ml. Is ideal for giving away your delicious treats.
| Country Of Manufacture | Bulgaria |
|---|---|
| Diameter - Outside | 59,9 mm |
| Height | 63,5 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 100 ml |
| Weight | 90 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 106 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
100ml Henkelglas 'Michelle' chic design glass with henched handle in size 100ml. Is ideal for giving away your delicious treats.
| Country Of Manufacture | Bulgaria |
|---|---|
| Diameter - Outside | 59,9 mm |
| Height | 63,5 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 100 ml |
| Weight | 90 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 106 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























