World of bottles 100 ml glass bottle 'Cube', square, frosted, opening: cork

Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
| Broad | 58 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 79 , 118 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 100 ml |
| Weight | 265 , 278 g |
| Colour | White |
| Volume - Full Border | 118 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 16 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 review
4 February 2025 13:48
Edel und hochwertig – top!
Ich habe die 100 ml Glasflasche Cube in Schwarz bestellt und bin sehr zufrieden. Die Flasche wirkt durch die matte Oberfläche und die quadratische Form richtig hochwertig. Perfekt, wenn man etwas Selbstgemachtes verschenken möchte. Würde ich auf jeden Fall wieder kaufen.
| Broad | 58 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 79 , 118 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 100 ml |
| Weight | 265 , 278 g |
| Colour | White |
| Volume - Full Border | 118 ml |
| Form - Base Area | Square |
| Mouth size | ⌀ 16 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
1 review
4 February 2025 13:48
Edel und hochwertig – top!
Ich habe die 100 ml Glasflasche Cube in Schwarz bestellt und bin sehr zufrieden. Die Flasche wirkt durch die matte Oberfläche und die quadratische Form richtig hochwertig. Perfekt, wenn man etwas Selbstgemachtes verschenken möchte. Würde ich auf jeden Fall wieder kaufen.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























