World of bottles 200 ml glass bottle 'Cloverleaf', opening: cork
Article number : 100013230
200 ml glass bottle 'Cloverleaf', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.53
20
£3.52
0%
50
£3.34
5%
100
£3.08
12%
345
£2.96
16%
690
£2.85
19%
1.380
£2.27
35%
2.760
£2.26
35%
No selection
Unit price: £3.53 £3.53
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
We wish you good luck with our 200ml glass bottle 'Kleeblatt'! The motif bottle is particularly useful for gifts and for your New Year's greetings.
| Broad | 35 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 141 , 180 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 340 , 349 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Shamrock |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
We wish you good luck with our 200ml glass bottle 'Kleeblatt'! The motif bottle is particularly useful for gifts and for your New Year's greetings.
| Broad | 35 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 141 , 180 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 340 , 349 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Shamrock |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























