World of bottles 200 ml glass bottle 'Maurizio', oval, opening: cork
Article number : 100028160
200 ml glass bottle 'Maurizio', oval, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.42
10
£3.31
3%
20
£3.21
6%
50
£3.12
8%
100
£2.95
13%
200
£2.84
16%
627
£2.73
20%
1.881
£2.61
23%
No selection
Unit price: £3.42 £3.42
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The very elegant 200ml clear glass bottle 'Maurizio' is suitable for your high -quality liqueurs and other delicacies. A pretty bottle in timeless design.
| Broad | 46 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 165 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 , 402 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 208 ml |
| Form - Base Area | Oval |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The very elegant 200ml clear glass bottle 'Maurizio' is suitable for your high -quality liqueurs and other delicacies. A pretty bottle in timeless design.
| Broad | 46 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 165 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 400 , 402 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 208 ml |
| Form - Base Area | Oval |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























