World of bottles 200 ml glass bottle 'Truck', opening: PP 25
Article number : 100020470
200 ml glass bottle 'Truck', opening: PP 25
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£4.05
20
£3.93
2%
50
£3.81
5%
100
£3.71
8%
200
£3.04
24%
400
£2.94
27%
800
£2.84
29%
1.600
£2.43
39%
No selection
Our 200ml clear glass bottle 'Truck' is an original gift bottle and is suitable for liqueurs, spirits and much more.
| Broad | 38,26 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 218 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 206 ml |
| Form - Base Area | Truck |
| Mouth size | DIN 25 |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Our 200ml clear glass bottle 'Truck' is an original gift bottle and is suitable for liqueurs, spirits and much more.
| Broad | 38,26 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 218 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 200 ml |
| Weight | 350 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 206 ml |
| Form - Base Area | Truck |
| Mouth size | DIN 25 |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*Discount refers to the saving compared to the single price.
Important: Lids must be ordered separately. Please ensure they have been added to your basket.

























