World of bottles 212 ml jewellery jar 'Beauty', opening: Twist-Off (TO 58)
Article number : 100007260
212 ml jewellery jar 'Beauty', opening: Twist-Off (TO 58)
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£0.73
30
£0.70
4%
60
£0.68
6%
105
£0.67
8%
210
£0.55
24%
405
£0.53
27%
855
£0.50
31%
2.565
£0.43
41%
No selection
Unit price: £0.73 £0.73
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The elegant 212ml designer glass 'Beauty' can be used universally. The glass is ideal for decorative storage of honey, mustard, jams etc.
| Country Of Manufacture | Poland |
|---|---|
| Diameter - Outside | 71 mm |
| Height | 116 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 212 ml |
| Weight | 190 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 212 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The elegant 212ml designer glass 'Beauty' can be used universally. The glass is ideal for decorative storage of honey, mustard, jams etc.
| Country Of Manufacture | Poland |
|---|---|
| Diameter - Outside | 71 mm |
| Height | 116 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 212 ml |
| Weight | 190 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 212 ml |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























