World of bottles 350 ml glass bottle 'Zorbas', oval, opening: cork
Article number : 100028090
350 ml glass bottle 'Zorbas', oval, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.40
10
£3.29
3%
20
£3.21
5%
50
£3.14
7%
100
£2.74
19%
200
£2.65
22%
720
£2.57
24%
1.440
£2.48
27%
No selection
Unit price: £3.40 £3.40
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
350ml clear glass bottle 'Zorbas' heavy bottle 'zorbas' 350ml concentrated elegance result in a perfect container for liqueurs, spirits and much more.
| Broad | 46 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 170 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 350 ml |
| Weight | 600 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 370 ml |
| Form - Base Area | Oval |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
350ml clear glass bottle 'Zorbas' heavy bottle 'zorbas' 350ml concentrated elegance result in a perfect container for liqueurs, spirits and much more.
| Broad | 46 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 170 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 350 ml |
| Weight | 600 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 370 ml |
| Form - Base Area | Oval |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























