World of bottles 500 ml drinking glass for apple wine
Article number : 100020220
500 ml drinking glass for apple wine
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.71
10
£3.60
2%
20
£3.50
5%
50
£3.43
7%
100
£2.80
24%
200
£2.70
27%
No selection
Unit price: £3.71 £3.71
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The ripped 500ml glass apple wine (Rastal) is suitable for the classic serving of cider and must. In the diamond pattern, a smooth area for print motifs individual wishes has been released.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Diameter - Outside | 92 mm |
| Height | 155 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 415 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 565 ml |
| Form - Base Area | Round |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The ripped 500ml glass apple wine (Rastal) is suitable for the classic serving of cider and must. In the diamond pattern, a smooth area for print motifs individual wishes has been released.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Diameter - Outside | 92 mm |
| Height | 155 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 415 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 565 ml |
| Form - Base Area | Round |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.


