World of bottles 500 ml glass bottle 'Guitar', opening: cork
Article number : 100003310
500 ml glass bottle 'Guitar', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£9.39
10
£9.11
2%
20
£8.83
5%
50
£8.64
7%
100
£7.04
25%
200
£6.81
27%
550
£6.57
30%
1.100
£5.63
40%
No selection
Unit price: £9.39 £9.39
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The 500ml clear glass bottle 'guitar' is a special gift for music lovers. The motif bottle is suitable for liqueurs and spirits of all kinds.
| Broad | 49,3 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 330 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 615 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 517 ml |
| Form - Base Area | Guitar |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 500ml clear glass bottle 'guitar' is a special gift for music lovers. The motif bottle is suitable for liqueurs and spirits of all kinds.
| Broad | 49,3 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | EU |
| Height | 330 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 615 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 517 ml |
| Form - Base Area | Guitar |
| Mouth size | ⌀ 17–21×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.
























