World of bottles 500 ml glass bottle 'Julia', rectangular, opening: cork
Article number : 100011340
500 ml glass bottle 'Julia', rectangular, opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£3.06
10
£2.96
3%
20
£2.87
6%
50
£2.82
7%
100
£2.29
25%
200
£2.21
27%
586
£2.14
30%
1.465
£1.84
39%
No selection
The heavy 500ml clear glass bottle 'Julia' has a rectangular basic shape and stylishly presents its liqueurs, fires and other treats.
| Broad | 51 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 143,6 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 500 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Mouth size | ⌀ 21–26×27 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The heavy 500ml clear glass bottle 'Julia' has a rectangular basic shape and stylishly presents its liqueurs, fires and other treats.
| Broad | 51 mm |
|---|---|
| Country Of Manufacture | Italy |
| Height | 143,6 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | yes |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 500 g |
| Colour | Clear |
| Form - Base Area | Rectangular |
| Mouth size | ⌀ 21–26×27 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.





















