World of bottles 500 ml glass bottle 'Trumpet', opening: cork
Article number : 100020410
500 ml glass bottle 'Trumpet', opening: cork
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£4.67
10
£4.53
2%
20
£4.38
6%
50
£4.29
8%
100
£3.51
24%
200
£3.38
27%
605
£3.27
29%
No selection
The 500ml clear glass bottle 'trumpet' is a special gift for music lovers. The motif bottle is suitable for liqueurs and spirits of all kinds.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Height | 335 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 750 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 520 ml |
| Form - Base Area | Trumpet |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 500ml clear glass bottle 'trumpet' is a special gift for music lovers. The motif bottle is suitable for liqueurs and spirits of all kinds.
| Country Of Manufacture | EU |
|---|---|
| Height | 335 mm |
| Material | Clear glass |
| Printable | no |
| Volume | 500 ml |
| Weight | 750 g |
| Colour | Clear |
| Volume - Full Border | 520 ml |
| Form - Base Area | Trumpet |
| Mouth size | ⌀ 19–23×33 mm |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.





















