World of bottles Airless Dispenser Pump Head 'Mezzo', PP Plastic, natural
Article number : 100000190
Airless Dispenser Pump Head 'Mezzo', PP Plastic, natural
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£1.61
20
£1.56
3%
50
£1.52
5%
100
£1.48
8%
250
£1.22
24%
500
£1.17
27%
1.000
£1.13
29%
2.500
£0.97
39%
No selection
Unit price: £1.61 £1.61
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The 'Mezzo' airless dispenser pump head made of natural-coloured PP plastic offers a practical solution for safe and hygienic dispensing. Perfect for various applications, it combines functionality and simple design.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 37 mm |
| Height | 45 mm |
| Material | PP |
| Weight | 16 g |
| Colour | Natural |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The 'Mezzo' airless dispenser pump head made of natural-coloured PP plastic offers a practical solution for safe and hygienic dispensing. Perfect for various applications, it combines functionality and simple design.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 37 mm |
| Height | 45 mm |
| Material | PP |
| Weight | 16 g |
| Colour | Natural |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























