World of bottles Airless Dispenser Pump Head 'Mezzo', PP Plastic, white
Article number : 100000180
Airless Dispenser Pump Head 'Mezzo', PP Plastic, white
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£1.62
20
£1.59
1%
50
£1.53
5%
100
£1.49
8%
250
£1.22
24%
500
£1.18
27%
1.000
£1.13
30%
2.500
£0.97
40%
No selection
Unit price: £1.62 £1.62
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
The white Airless dispenser pump head 'Mezzo', made from sturdy PP plastic, impresses with its rounded design and simple snap closure. Perfect for hygienic and precise dosing.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 37 mm |
| Height | 45 mm |
| Material | PP |
| Weight | 16 g |
| Colour | White |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
The white Airless dispenser pump head 'Mezzo', made from sturdy PP plastic, impresses with its rounded design and simple snap closure. Perfect for hygienic and precise dosing.
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 37 mm |
| Height | 45 mm |
| Material | PP |
| Weight | 16 g |
| Colour | White |
| Form - Base Area | Round |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.

























