World of bottles Screw cap, metal-plastic, black, for opening: PP 31.5
Article number : 100031330
Screw cap, metal-plastic, black, for opening: PP 31.5
Successfully added to wishlist
Your configuration

Quantity Price per piece Savings*
1
£0.77
20
£0.75
2%
50
£0.73
5%
100
£0.72
6%
250
£0.59
23%
500
£0.55
28%
1.000
£0.54
29%
2.500
£0.48
37%
No selection
Unit price: £0.77 £0.77
Savings*: %
Available immediately. Ready for dispatch in: 1-2 days
Discover our round screw caps made from high-quality material. Ideal for secure and practical storage. These sturdy caps are perfect for various applications and offer easy handling. Give your containers the perfect finish!
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 35,5 mm |
| Height | 19 mm |
| Material | Aluminium |
| Printable | no |
| Weight | 7 g |
| Colour | Black |
| Form - Base Area | Round |
| Mouth size | PP 31,5 |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
Discover our round screw caps made from high-quality material. Ideal for secure and practical storage. These sturdy caps are perfect for various applications and offer easy handling. Give your containers the perfect finish!
| Country Of Manufacture | Germany |
|---|---|
| Diameter - Outside | 35,5 mm |
| Height | 19 mm |
| Material | Aluminium |
| Printable | no |
| Weight | 7 g |
| Colour | Black |
| Form - Base Area | Round |
| Mouth size | PP 31,5 |
| Manufacturer | Flaschenland GmbH, Am Kirchenwald 1, 56235 Ransbach-Baumbach, [email protected] |
Login
No reviews found. Share your insights with others.
*The discount refers to the saving compared to the unit price.
Important: If lids are configurable, they must be selected separately. Please ensure that they have been added to your basket.























